Kriptoların Gizli Senaryoları!

15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi, devletimizin personeli, silahı ve uçağı ile hainler ve işbirlikçiler tarafından gerçekleştirilmeye çalışıldı. 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi sonrasında ise kamu kurumlarındaki hainlere yönelik olan işten el çektirmeler başladı. Terörün finansmanı konumundaki iş adamlarına yönelik olan kayyum atanması ve mal varlıklarına el konulma operasyonları da kamuoyunun beklediği derecede olmasa da devam ediyor. 15 Temmuz hain darbe ve işgal sonrası tutuklananların cezaevleri ve dışarıdaki yakınlarının yaşantılarında bir değişiklik olduğunu gören oldu mu? Hala çok büyük bir beklenti içerisinde değiller mi? Darbe girişiminin tersine döneceğine yönelik olan umutları, devletimizin ve milletimizin aleyhinde ki yurtiçi ve yurtdışı çalışmaları halen devam etmekte midir? Devlet ve millet olarak toptan kaybetmenin eşinden dönmedik mi? Devlet ve millet olarak, sınır komşularımız olan Irak ve Suriye haline getirilme çabalarını ne çabuk unutuverdik? Küçük bir gaflet halimizde bu asil devlete ve milletimize neler olabileceğini çok iyi idrak etmemiz gerekir diye düşünüyorum. Küresel sistem ve içimizdeki işbirlikçilerinin bu asil devlet ve milletimize karşı halen Gizli senaryolar peşinde olduklarını da buradan ifade etmek isterim.

iha_20130425_296339.jpg

Kamusal senaryo, hâkim olan ile tabi olanları tanımlayarak, taraflar arası göreli mutabakat ve diyalog koşullarını,  aralarındaki ilişkileri belirleyen, sosyal – politik – gündelik pratiklerin işleyişine yönelik bir alan oluşturan kavrama denir.  Gizli Senaryo; hâkim olanlarla tâbi olanların oynadıkları kamusal roller ile sahne arkasında takındıkları alaycı ve intikamcı bir eda ile tâbi grupların direnişlerini, kılık değiştirmiş biçimlerde, kamusal senaryoya sokmak için kullandıkları stratejileri, bu grupların görünüşteki sessizliklerini, içinde yaşadıkları tahakküm sistemini doğal karşılayıp onaylıyormuş gibi görünmelerinin tamamına verilen bir kavramdır.  Kamusal senaryodaki rol bölüşümü aslında örtük bir savaş cephesidir. Taraflar ani akınlarla karşı tarafın kararlılığını ve ondan neler elde edebileceklerini denedikleri ve belli mevziler kazanır;  Dedikodu, söylenti, hırsızlık, şakalar, karnavallar, halk masalları ve şarkılar gibi. Bu taktiklerin ve stratejilerin tüm kanallarıdır.  Gizli senaryo, pratik direnişin bir ikamesi değil, zorunlu bir koşuludur.

tumblr_inline_mp5vg487uf1qz4rgp.jpg

15 Temmuz hain darbe ve işgal sonrası taşeronlar ve işbirlikçilere yönelik, kamu kurumlarında işten el çektirme ve iş âleminde ki terörün finansmanına karşı yürütülen kayyum atanması süreçlerinin ağır aksak da olsa devam etmekte olduğunu görüyor ve biliyoruz.  Kamu kurumlarındaki işbirlikçiler ve hainlere yönelik olarak yapılan operasyonların, yine kamu kurumlarında etkili ve yetkili makamlarda ki ‘kripto’ abiler vasıtası ile bu sürecin akamete uğratılmaya veya devletimizin çalışamaz hale getirilmekte olduğunu,  devletimizin hainler ve ihanetler noktasında sonuca ve hedefe ulaşılamayacak işlerle meşgul edilmesini sadece müşahede ediyoruz.  15 Temmuz tarihinden sonra tüm kamu kurumlarında çalışmaya devam eden hainler, taşeronlar, işbirlikçiler; kamusal senaryoya, mutlak itaat ve teslimiyet halinde olduklarını,  fakat arka planda da gizli senaryolarını uygulamaya devam ettiklerini gözlemekteyiz.  Kamu kurumlarındaki kriptoların devletimize ve milletimize yönelik yeni bir darbe, direniş ve operasyon peşinde olduklarına da şahit olmaktayız.  Rus elçisinin öldürülmesi akabinde, tüm kamu kurumlarında çalışanlara yönelik yeniden bir güvenlik soruşturması başlatıldı. Devletimizi yanlışa sevk etmeye çalışan kriptoların kendi adamlarına karşı sürekli olarak bir perdeleme ve cambaza bak taktikleri ile masum insanların canlarını yaktıklarını ve sahipsiz Anadolu evlatlarını şikâyet ve devletimizi de sürekli bir meşgul etme girişimlerine şahit olmaktayız. Kamusal senaryoya itaat halinde bulunan kamu kurumlarındaki kriptoların mutlak temizlenebilmesi adına; aynı hatalar tekrar edilmez, diye ümit ediyorum.  Tüm yetkili konumda bulunanlar tarafından devletimize ve milletimize karşı kriptoların ‘kamusal senaryo’ oynanmasına ve  ‘gizli senaryolarını‘ da filme almalarına, gişe oynatmalarına müsaade edilmemeli diye düşünüyorum.

senaryo_yontmen.jpg

Bir Etiyopya atasözü der ki; ‘Akıllı köylü, büyük efendinin karşısında yerlere kadar eğilir; fakat sessizce yeller.’ Tüm hainler, tüm işbirlikçiler ve tüm taşeronlar hala başkaca operasyonlar ve senaryolar peşinde olduklarını görmekteyiz. Cezaevinde tutuklu bulunanların pişmanlık vs. emarelerinin olmadığını da şahit olmaktayız. Tutuklu olanlardan itirafçı olanlara karşı da daha dikkatli olunması gerekir.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan; ‘İtirafçı diyerek ortaya çıkanlar, gayet iyi aldatmacayı oynuyorlar. En tehlikeli olan da budur. Çünkü bunların bir kısmıyla benim zamanında başa baş görüşmelerim olmuştur. Şimdi itirafçı olarak söyledikleriyle Başbakan olduğum zaman bana söylediklerine baktığım zaman tamamen aykırı ifadeler. Bu oyuna asla gelmemek gerekiyor” ifadelerine vurgularını da gizli senaryoları çerçevesinde çok önemsiyorum. Anadolu topraklarında yaşayan bizlerin gidebileceği başka bir devletimiz yok, başka bir Türkiye’miz yok, başka bir Vatan toprağımız yok, başka bir bayrağımız yok. Bunların idrakinde ve uyanık olabilmek ümidiyle…

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.