Eşek Arısı Stratejisi!

Dünya üzerinde, Küresel sistem, emperyalist varlığını devam ettirilebilmek adına sürekli olarak terör örgütlerini kurmuş ve kurulmasına, gelişmesine vesile olmuştur.  Kendi orduları üzerinden savaşmayı, soğuk savaş olarak bildiğimiz tarihin başlangıcı olan,  2. Dünya savaşı sonrasında terk etmişlerdir. 1. Dünya Savaşının akabinde, ülkemizde 30 yıldan fazladır PKK olarak bildiğimiz terör örgütünün temelleri ‘ Hoy bun çetesi veya Hoy bun dernekleri’ olarak kurulmak suretiyle, ülkemizdeki kaosun, fitnenin temelleri atılmıştır. Sosyal bilimciler ve toplum mühendisleri, başka bölgelerde kurulan, geliştirilen ve yetiştirilip, yerleştirildikleri bölgelerde fitne, fesat ve karışıklık meydana getirmesi hedeflenen bu örgütlere ise ‘eşek arısı stratejisi’ olarak isimlendirmişler. Bu gün siz değerli okuyucu dostlarla,  bal arısı nedir, ne iş yapar, eşek arısı nedir, ne gibi işler yapar, toplumları kaosa sürüklemek için neden eşek arısı stratejisinden faydalanırlar, toplumların hayatında eşek arılarının ne gibi etkileri vardır gibi konularda birkaç kelam etmek istiyorum. 

İşçi balarısı hayatlarının son dönemlerindeki görevleri besin toplamaktır. Arılar kışın besin bulamayacakları için kovanlarına bal depo ederler. Kış için ayrıca polen depo edilmez, yalnız yağmurlu havalarda kullanılmak üzere yavru arılara yetecek kadar polen biriktirilir. Arılar çiçeklerden topladıkları poleni doğrudan doğruya kullanmaz, “arı poleni” veya “arı ekmeği” adı verilen bir maddeye dönüştürürler. Bu dönüşüm çiçeklerden toplanan polenlere nektarla birlikte bazı enzimlerin eklenmesiyle sağlanır. Elde edilen bu madde sadece beslenme için kullanılır.   Polen ve nektar toplama görevi 21 günlük işçi arılara düşmektedir. Aynı zamanda arılar, kovan ve yiyecek kaynağı arasında sürekli uçuş halinde oldukları için de bu görev oldukça yorucudur. Uçuş kasları yıpranan arılar kısa bir süre sonra ölürler.  Arıların vücutları polen ve nektar toplamak için tasarlanmış özel sistemlerle donatılmıştır.

bal-arisi.jpg

Eşek arıları ağızlarındaki dişleriyle ısırır. Ancak zorda kaldığı vakit iğnesini batırır. Bu iğne zehirlidir. Sokması çok ağrı veren eşek arısının zehir insanda ağır alerji tepkilerine yol açabilir. Eşek arıları bal yapmazlar. Etçil canlılardır. Yağma için bir kovana saldıran 30 eşek arısı, üç saat içinde tam 30.000 balarısını öldürebilir. Bir eşek arısı, yeni bir arı kolonisi keşfettiğinde, bunu hemcinslerine duyurmak için özel bir koku salgılar. Kokuyu balarıları da algıladığından, kovanı savunmak üzere hemen girişe toplanmaya başlarlar. Bir eşek arısı yaklaştığında 500 balarısı havalanıp hemen eşek arısının etrafını sararlar. Bedenlerini hızla titreştirmeye başlarlar. Bu hareket arıların vücut ısılarının artmasına neden olur. Bu esnada eşek arısı adeta bir fırında pişiriliyormuşçasına ısınır ve sonunda kavrularak ölür. Bu türden bir saldırının, ısıya duyarlı filmle çekilmiş fotoğrafında, görünen beyaz bölgelerdeki sıcaklık 50 oC’ye kadar çıkmaktadır. Balarılarının dayanabildiği bu sıcaklık eşek arıları için ölüm demektir.

esek-arisi.png

Dünya üzerindeki terör örgütlerini kabaca incelediğimizde eşek arılarından ne farkları vardır? Küresel sistem; Eşek arılarını neden kullanır? Eşek arıları olarak adlandırdığımız terör örgütleri yerleştirdikleri bölgelerde toplumun huzuru bozmakla görevlendirilmişlerdir. Eşek arıları yerleştirildikleri bölgeleri dış müdahaleye müsait hale getirmeye çalışmaktadır. Eşek arılarının yerleştirildikleri bölgelerde toplumlar, öncü olarak gelen gruba bal arılarında olduğu gibi erken müdahale sistemi geliştiremezlerse eşek arıları başarıya ulaşırlar. 30 adet eşek arısının, 30 bin bal arısını yok etmeyi başardığı bir dünyada, yerleştirildikleri bölgelerde toplumların nasıl parça parça olduğunu, günümüzde çok net olarak görebilmekteyiz. Libya, Irak, Somali, Mısır vb. ülkeler eşek arıları kullanılmak suretiyle parçalama ve müdahale operasyonlarının canlı örnekleridir. Eşek arılarının başarılı olmaması için toplumların daha fazla uyanık olması gerekir. Toplumlar sadece birlik ve beraberlik halinde ancak eşek arıları ile baş edebilirler; Başkaca bir formülü yoktur, Var olabilmek için başkaca seçimleri de yoktur.  Ülkemizdeki terör olaylarının sadece terör olmadığına, sınırlarımızdaki terör örgütlerine, kaybettiğimiz ciğerparelerimize, her gün meydana gelen saldırılara ve patlamalara eşek arısı stratejisi zaviyesinden bakabilmeyi ve parçalanmış toplumlar, ülkeler adına da dersler alabilmeyi ve sadece BİR, BEBAER ve hep birlikte TÜRKİYE olabilmek dileklerimle.

teror-orgutu.jpeg

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.