AK Partiyi, AKP’liler mi Yönetiyor?

akparti referandum

Dünya Küresel sistem ve güçleri, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kendi haline ve Türklere bırakılamayacak kadar çok önemli bir ülke buyurmaktalar. Acaba neden? Adamlar böyle çok iddialı bir ifadeyi neden irat etmekteler? Bölge halkları ve biz Türkiye’de yaşayan 80 milyon olarak bu konuyu hiçbir zaman çözümleyemedik? Türkiye’nin ne gibi özellikleri var ki? Türkiye nasıl çok önemli bir ülke olabilir ki? Halen çıkarmakta olduğu bir petrolü ve enerji kaynaklarına sahip değilken. Dünya için vazgeçilemez noktada üretmekte ve satmakta olduğu bir mamul de bulunmuyorken.

Devletimizin bekası,  Milletimizin varlığı ve bölgemizin selameti adına, 16 Nisan tarihinde,  Anayasa değişiklik maddelerinin için çok önemli bir referandum oylaması yapılacaktır. Anayasa değişiklik maddeleri ile çok güçlü bir yürütme sistemi olan yürütmenin başı konumundaki Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş süreci de vatandaşlarımızın oylarına sunulacaktır.  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi bu süreçle ilgili olarak çok kapsamlı bir çalışma ve meydan toplantıları düzenlemektedir. Öncelikle bu sıkıntılı süreçte, referandum oylaması için gayretlerini esirgemeyen tüm teşkilat üyelerine ve tüm vatandaşlarımızı tebrik eder, teşekkürlerimi sunarım.

Devletimizin bölgesinde daha güçlü bir yürütme sistemine geçişin oylanması sürecinde; AK Parti teşkilatları içindeki AKP’liler neler yapmaktadır? AK Parti teşkilatlarına AKP’liler hâkim konumda mıdır? AK Parti teşkilatlarına bu süreçte tamamen yön verenler AKP’liler midir?  AK Parti teşkilatlarındaki AKP’liler, Güçlü Yürütme için yapılmakta olan Anayasa değişiklik maddelerinin oylanacağı referandum sürecinde neden ağırdan almaktalar? AK Parti teşkilatlarındaki AKP’liler gerçekten çok güçlü bir pozisyonda mıdır? AK Parti teşkilatlarındaki AKP’liler referandum sürecinde dolaylı olarak karşı oy için mi çalışmaktalar?  Buna benzer daha nice sorular…

Geçtiğimiz günlerde, AK Parti Konya İl teşkilatı tarafından organize edilen, Anayasa maddelerinin değişikliği referandum sürecinin startını vermek için, AK Parti Konya Milletvekilleri,  tüm teşkilat mensupları,  tüm belediye başkanları ve vatandaşlarımızın yoğun katılımlarının olduğu,  Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışı yapıldı. AK Parti Konya İl teşkilatı olarak başka bir yerde de seçim koordinasyon merkezinin açılmayacağı bilgisine ulaştık. Seçim dönemleri vatandaşlarımızın coşku ve heyecanlarının doruğa çıktığı zaman dilimleridir.  Vatandaşlarımızdaki bu coşkunun yoğun olarak yaşandığı, milli maç ve milli zafer vb. olayların olduğu tarihler de çok önemlidir. Seçim dönemleri, tüm vatandaşlarımız ve tüm teşkilat mensupların için bir coşku ve bir heyecan olduğunu vurgulamıştım.

AK Parti Konya İl teşkilatı olarak, tüm teşkilat mensuplarına ve sevenlerinize tek bir noktadan mı bu referandum coşkusunu ve heyecanı vereceksiniz?  AK Parti içindeki AKP’liler dünyanın ve bölgemizin yeniden dizayn edilmekte olduğunun farkında değiller midir? Yoksa bilmediğimiz ve anlayamadığımız başkaca hesaplar mı vardır? AK Parti iktidara geldiği tarihten itibaren güçlerine güç katan AKP’li iş adamları ve rantiyeciler neden ellerini ceplerine atmamışlardır? Konya’nın merkez ilçelerinde en az 100 yerde, her mahallesinde, her sokağında ve gerekiyorsa her caddesinde, bu bir aylık süreçte, seçim koordinasyon merkezleri açılmalıdır. Acaba AK Parti içindeki AKP’liler referandum sonrası başkaca bir hesap – kitap içinde midir? 7 Haziran seçimleri öncesinde, Amerika’daki derin mahfillerinde ve dünyanın başka strateji merkezlerinde yetiştirilen, eğitilen ve ülkemize servis edilen ‘ Cici oğlan, Saz çalan sevimli çocuk’  örneğinde olduğu gibi, AK Partideki AKP’lilerde de Hayır temayülündeki referandum sonuçları sonrasına yönelik bir hazırlanma, bir eğitim, başkaca bir plan ve taktik peşindeler midir?  Anayasa değişiklik maddelerinin oylanacağı, Güçlü bir Yürütme ve Cumhurbaşkanlığı sistemi için yapılacak bu referandum, Devletimizin bekası ve milletimizin birliği, bölgemizin selameti adına son derece önemlidir.

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.