Başkan Konuk, Güçlü Olmak için, Daha Çok Çalışacağız!

Geçtiğimiz günlerde; AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım – Orman – Köy işleri Komisyon Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinin 65. Olağan genel kurulunda,  tekrar aday olmayacağı açıklamalarını görmezden – duymazdan gelerek, çiftçilerimiz, çiftçi dernekleri,  Konya’daki diğer STK’lar, dernek – oda ve vakıflarımızın yoğun baskıları, lobi faaliyetleri ve şehir içi ve şehir dışındaki yapmış oldukları etkinlikler göz önüne aldığımda ve sağlam kaynaklardan almış olduğum bilgi ve duyumlara dayanarak, aday olacağı ile ilgili bir yazı kaleme almıştım.  Bir yazarı, mutlu eden ve sevindiren, işine ve kalemine daha çok sarılmasına vesile olan şey; Yazının muhatabı tarafından aranması, bir teşekkür ile geri dönüş yapılmasıdır. Recep Başkan ve ekibine yazımıza istinaden övgü dolu ifadeleri için de çok müteşekkirim.  Öncelikle üretici çiftçilerimiz ve bu şehirde ki tüm çiftçilerimizin ortak değeri olan bu kuruma, bu şehrin ve bu ülkenin yerli ve milli bir değeri olarak sahiplenilmesi gerektiğini de, bu şehrin tüm yetkililerine, protokolüne ve tüm kamuoyuna hatırlatmak isterim. Milletin ortak malı olan bir kuruma, bu şehirdeki hiç bir kimse bigâne kalmamalıdır, diye düşünüyorum; Hem de bu şehrin tüm STK’ları, tüm Oda başkanları ve siyasetçileri… Senin sahip olamadığın bir değere, bir kuruma, ekonomik ve sağlıklı doğal ürünlerin üretimini yapan kuruluşa,  insanlığın sağlıklı beslenmesi kaygıları ile yarın bir başkası veya bir başka güç gelip sahip olacaktır, kanaatindeyim.

Salı günü, Konya Şeker firması kurum içinde ki yol – dava ve çalışma arkadaşları ile bayramlaşmanın akabinde Recep Başkan ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi yönetim kurulu üyesi arkadaşları ile birlikte,  yemekli sohbet etme imkânımız oldu. Kendilerine bu kadar yoğunluğu arasında, zaman ayırdığı için de buradan teşekkürlerimi sunarım. Başkan Konuk;  ‘’Ülkemizi, milletimizin birliğini ve dirliğimizi hedef alanlar var. Bu Vatanın bütünlüğüne ve milletimizin birliğine yönelik olan tüm bu tehditlere karşılık, Sayın Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan,  milli bir duruş, milli bir strateji ve taktik geliştirmektedir. Biz de fert fert, bu yerli ve milli duruşun yanında dik bir şekilde ve hiç sağa sola bakmadan durmalı ve yerimizi almalıyız. Dünya yeniden kuruluyor, bölgemiz haritaları yeniden çiziliyor ve büyük bir savaş var; İki kutuplu bir dünya oluşturma gayretini, ısrarla ve inatla tek kutuplu bir Dünya için dayatan küresel güçler var. Dolayısıyla bölgemizde çok güçlü olmak zorundayız. Anadolu coğrafyasında yaşamak zordur fakat bunları da aşmak zorundayız. Bunun yolu çok çalışmak, çok üretmek ve Güçlü olmaktır. Biz dünyadaki tüm mazlum milletler için de çok çalışmalı, çok üretim yapmalı, çok büyük ve çok güçlü olmak zorundayız’’ ifadelerinde bulundu.

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım – Orman – Köy işleri Komisyon Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk; ‘’Bizim kurumumuz, ülkedeki imkânların yok edilmesi anlamında görev ifa eden bir kurum değildir. Ülkeyi ve çiftçimizi büyüten, geliştiren bir kurumdur. Ülkemizin Dünya ölçeğindeki iddialarının yanında olan bir kurumdur. Bu ülke çok güçlü olmak zorundadır;  Biz de bu gücün oluşmasına birey ve kurum olarak katkı vereceğiz. Bu gücü aşındıran değil, ona kuvvet ve takviye veren bir kurum olacağız. Bu güne kadar başardık, bundan sonra da başaracağız. Kurumumuz Türkiye’deki ilk 5 gıda firmasından biri olmayı başarmıştır. Şimdi daha çok çalışıp daha çok üreteceğiz ve bunu dünyaya teşmil etmek için mücadele edeceğiz.  Bu kurumun ve ülkemizin geleceğinden taviz veremeyiz. Recep Konuk olarak bu kurumdan ayrılmaya hazırım, benim böyle bir sorunum yok, fakat kurum, şu için an için buna çok hazır değil; Üreticilerimiz buna hazır değil, Çiftçi kardeşlerimiz buna hazır değil!  Üreticinin telaşı beni endişelendirdi ve tüm bu şartları değerlendirdiğimde; Görüşülmesi gereken tüm yetkili ve etkili kişilerle istişare edip, değerlendirmelerde bulunacağım ve tekrar adaylığımı açıklayacağım.  Hep beraber, tüm Konya olarak bu kuruma sahip çıkacağız’’ şeklinde ki çok duygu yüklü, bir o kadar da vizyon dolu,  çok çalışmak, çok üretmek aşkı ve heyecanı, yerli ve milli perspektifi olan bir sohbetimiz oldu.

Başkan Recep Konuk ile sohbetimizde ki dikkat çeken ana noktalar; Küresel güçler tarafından; Dünya, bölgemiz ve ülkemiz; Yeniden bir paylaşım, yeniden bir haritalama ve yeniden bir dizayn dönemine girmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan; Bu zor ve sıkıntılı dönemde bir duruş sergilemiş,  biz de birey ve kurum olarak bu duruşun yanında dik bir şekilde, sağa sola bakmadan duracağız. Diğer bir nokta ise, Dünyadaki mazlum Milletler, bölgemiz ve ülkemizin bütünlüğü ve milletimizin varlığı adına, çok çalışmalı, çok üretmeli ve çok daha güçlü olmak zorundayız. Dünya arenasında, güç ve güçlü olmadan bazı şeyleri başarmak da mümkün değildir. Bunun yolu ve yöntemi de çok çalışmak ve çok üretmektir! Başkaca bir yolu da yoktur!   Bir diğer konu da, Konya Şeker firmasını; 19 yıl önce, zarar eden bir durumdan devir aldıklarını; 45 üretim tesisi, 10 bin çalışanı, 3,8 milyar dolar yatımı olan.. Ülkemizdeki gıda üretimi yapan firmalar arasından 5. Sıraya, 500 sanayi kuruluşu içinden de 16. sıraya gelmesini başardığımız, çalışma ve ekip arkadaşlarımızla birlikte.. Daha çok çalışmakla, daha çok üretmekle, bu sıkıntılı günlerin geçeceğine olan inancını ve kendilerine de olan özgüvenlerini de, buradan tüm kamuoyuna, tüm çiftçilerimize ve tüm Konya siyaseti ve protokolüne, hatırlatmak ve vurgulamak isterim.

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.