24 Haziran, Sadece,  bir Seçim Değildir!

Öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınızı Tebrik ederim.  Allah, daha nice Bayramlara tüm sevdiklerimizle birlikte sağlık ve sıhhat içinde eriştirmesi dileklerimle! Bayram münasebeti ile sıla-i rahim için memleketlerine giden,  rahmeti rahmana kavuşan tüm eş, dost, anne ve baba için dualar eden, hayatta ki akraba-ü taallukatlarını da ziyaret eden ve hayır dualar alan herkesin ziyaretlerinin Sonsuz Kudret Sahibi Yüce Allah indinde kabul olmasını ve her birimizin hanelerine de hasenat olarak kaydedilmesini dilerim.  Bu Bayram yine kazalar ve acı haberlerle üzüldük!  Bu kazalarda rahmeti rahmana kavuşanlara Allah’tan Rahmet, yaralılara acil şifalar ve yakınlarına da sabr-ı cemil niyaz dilerim.

Ramazan Bayramı vesilesi ile bir günlük mola verir gibi olduğumuz siyaset gündemi hız kesmeden devam ediyor.  Cumhur ve Millet İttifakı, milletvekili adayları sahalarda vatandaşlarımız ve esnaf ziyaretlerine devam ediyor!  Peki, 24 Haziran seçimlerini önemli kılan nedir? 24 Haziran seçimlerini bugüne kadar yapılan seçimlerden ayıran özellikler nelerdir? Kabaca izah etmeye çalışalım!  24 Haziran, ülkemiz için bir kader seçimidir! 24 Haziran, devletimiz için bir milat seçimidir! 24 Haziran, milletimiz için bir şahlanma ve beka seçimidir! 24 Haziran, tüm mazlum milletlerin umudu olan Türk Milleti için bir varlık ve yokluk seçimidir! 24 Haziran, küresel güçlerin bölgemizdeki yüz yıllık tüm hesap ve planlarının berhava edileceği bir seçimdir! 24 Haziran, küresel güçler tarafından tüm sınır bölgemizdeki kurulmakta olan koridor ve kukla devletçiklerin yok ve imha edileceği bir seçimdir! 24 Haziran, iki yüz yıldan beridir uyutulan ve uyuşturulan Türk Devleti ve Türk milletinin artık ayağa kalkacağı ve bir DEVİN uyanacağı seçimdir! 24 Haziran, içeride kurulmuş olan yüz yıllık vesayet odaklarının tasfiye edileceği bir seçimdir! 24 Haziran, bu millete bir daha dışarıdan ve içeriden işbirlikçiler maharetiyle darbe ve balans ayarı vermeye kalkışılamayacağının tescilleneceği bir seçimdir! 24 Haziran,  2023 – 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusundaki Yeni ve Güçlü Türkiye’nin ayak seslerinin seçimidir! Onun için 24 Haziran sadece bir seçim değildir! Her seçişin bir VAZGEÇİŞ olduğu bir dünyada yaşadığımız göre, 24 Haziran daha önceki seçimler gibi öylesine ve sıradan bir seçim hiç değildir!

24 Haziran seçimlerine bugün itibari ile altı gün kaldı.  Cumhurbaşkanlığı Hükumet sistemine geçilecek olan 24 Haziran seçimlerini bir sorun, bir sıkıntı ve herhangi bir yol kazası olmadan inşallah gününde gerçekleştiririz! Nasıl yani! Şimdi ne demek istiyorsun diyen dostlarımız olacaktır!  Nereden çıktı bu ifadeler dediğinizi de duyar gibiyim!  Geçtiğimiz günlerde, Şanlı Urfa AK Parti milletvekili adayı Suruç ilçemizde esnaf ziyaretindeki menfur terör saldırı olayını duymayanımız yoktur!  Bu saldırıda ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, tüm yakınları ve sevenlerine de sabırlar dilerim. Türk Devleti ve Türk milleti için kader ve milat olarak addettiğimiz bir seçim öncesi böylesi menfur bir saldırıyı sıradan bir terör saldırısı deyip geçecek miyiz? Daha önceki öğretmen, asker, subay ve diğer terör saldırılarında olduğu gibi! 6 – 7 Ekim olayları, Hendek olayları  ve daha sayamadığımız tüm terör saldırılarda olduğu gibi, öyle mi?!   Terör örgütleri ve bunların her türlü destekçisi olan tüm güçlerin Türk Devleti ve Türk Milleti üzerindeki yüz yıllı hesaplarını da mı görmezden geleceğiz! Artık, Yeter! Artık, bu numaralarınızı yutmayacağız! Artık, Uyanık olacağız! Artık, Türk Milleti Bir ve Beraber olacağız!

24 Haziran seçimleri asil Türk milleti ve Türk Devleti için bir kader ve milat olduğunu vurguladık! Yaşı müsait olan dostlarımız hatırlayacaktır ve hafızalarımızı da bir tazeleyelim! 1960 ve 1970’li yıllarda neler olmuştu?   1970 ve 1980 arasındaki çalkantılı siyasi ve ekonomik krizleri hatırlıyor muyuz?! Peki, Rahmetli Özal’ın Cumhurbaşkanı olması  akabinde yaşananlar, 1991 yılındaki seçimler ile başlayan ve  Kasım 2002 seçimlerine kadar devam eden koalisyonlar dönemi, kaybettiğimiz on yıllar ve ekonomik değere,  ne dersiniz?! Kontrol edilebilir, yönetilebilir, söz dinleyen ve uysal bir Türkiye olmamız için küresel güçler ve işbirlikçiler her bir koldan saldırıya geçmişlerdir! 24 Haziran seçimleri ile tüm bu güçler devlet yönetim sistemimizdeki tozlu raflarda artık yerlerini alacaklardır! 15 Temmuz hain darbe ve işgal kalkışmasında başarılı olamayan küresel güçler ve işbirlikçiler son bir hamle ile 24 Haziran seçimleri öncesinde tüm kozlarını ve kullanışlı aparatlarını da sahaya sürmüşlerdir! Neden? Peki,  Başarabilirler mi? Mümkün değildir! Artık, OK yaydan çıkmıştır! Artık, Gemi rotasını almıştır! Artık,  Türk Milleti ve Devleti, iki bin yıllık tarihi kadim medeniyet ve devlet geleneği kodlarına dönmektedir! MHP Lideri Sayın Devlet Bahçelinin ifadelerinde vurguladığı gibi, bir daha bu devlet ve millete karşı bir darbe veya başka türlü dahi olsa bir kalkışmaya cür’et edenlerin hiçbirisi SAĞ bırakılmayacaktır!  Umarım anlaşılmıştır!  Asil Türk milleti 25 Haziran sabahı, Dünyaya,  özellikle tüm küresel güçler ve işbirlikçilerine, Cumhurbaşkanlığı Hükumet sistemine, Türk Devlet yönetim sistemi, geçmiştir şeklinde yüksek perdeden ve gür bir seda ile seslenecektir! Anlamayan ve idrak sorunu yaşamakta olanlar için böylece de bilinmelidir!

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.