Türk Devleti ve Türk Milleti Olmadan, ASLA!..

Geçtiğimiz günlerde, FETÖ ve PKK terör örgütünü desteklemekten kaynaklı, ülkemizde on altı aydan beridir tutuklu bulunan ve sonra ev hapsine gönderilen, ev hapsi kararının da devamına karar veren bağımsız yargımızın, bu kararı akabinde ABD’den gelen ülkemize ve bakanlarımıza yönelik şantaj ve ekonomik tehditlere varan ifadelerine şahit olmuştuk!. Dünya nereye gidiyor? Neler oluyor? Yukarılarda bir yerlerde, bir üst akıl Türk devleti üzerinde büyük bir plan ve hesap uygulamaya ve devreye alınmaya mı çalışılıyor!  Türk devleti neler yapıyor? Dünyanın sıklet merkezi batıdan doğuya doğru yön değiştirirken Türk devleti bu noktada nasıl bir konum alıyor? Dünyamız ve özellikle de bölgemiz yeniden dizayn edilirken şimdi bu olanlar ve ifadeler ne demek oluyor? Büyük resmi görmekte bazen zorlanıyorduk! İki  Yüz yıllık süreçte, büyük resmi göremediğimiz dönemlerde devlet ve millet olarak sürekli kaybeden tarafta olduk! Artık kaybetmeye mecalimiz yoktur! Artık bugün Türk devleti ve milletinin büyük resmi görememek ve okuyamamaktan kaynaklı kaybetmek gibi bir lüksü yoktur ve olamaz! Bu yüzyılın büyük resimdeki ana karakteri ve oyuncusu, belirleyicisi artık Türk devleti ve Türk milletidir! Oynanmakta olan oyun ve tüm saldırılar da bunun içindir!

ABD Dış İşleri Bakanlığı tarafından finanse edilen, ABD’nin  başkenti Washington’da, 24 – 26 Temmuz 2018 tarihleri arasında Uluslararası Dini Özgürlük Sempozyumu adı altında bir toplantı tertip edilmiş! Peki, bu toplantının katılımcıları kimlerdir? Bu toplantının Türk devleti ile ne ilgisi vardır?  Bu toplantının son günlerde yaşadıklarımız ile ne gibi bir bağlantısı olabilir, dediğinizi de duyar gibiyim! Ben de aynen sizin gibi düşünüyorum! Ne alakası vardır! Hadi canım, olamaz öyle bir şey!  Tamamen komplo teorisi, diyorsunuz! Bu toplantıda alınan ve kapanış bildirgesi şeklinde deklare edilen metinde neler vardır? Bu metni kim açıklamıştır?  Uluslararası Dini Özgürlük Sempozyumu adı altındaki toplantıda, ABD Başkan Yardımcısı Pence, Dış işleri Bakanı Pompeo ve Türkiye’de tutuklu bulunan meşhur papaz ve rahip Brunson’ın kızı da bir konuşma yapmış!  Mezkur sempozyum tadındaki toplantıya seksen ülkeden kırktan fazla dışişleri bakanı ve çok sayıda dini lider, tarikat mensubu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katılmış!  Daha ne olsun! Bundan fazlası da can sağlığı!  Papaz ve rahip Brunson’ın kızı dünyayı, Türk Devletine karşı yaptırıma davet ederken,  ABD Başkan Yardımcısı Pence,  bu daha başlangıç, dini özgürlüklerin elde edilmesi için yapılacak çalışmaları finanse edeceğiz,  demiş. Türk devletinde tutuklu bulunan papaz ve rahip Brunson’un kızı neler demiş?  Türk devletine karşı acilen yaptırımlar uygulanmalıymış! Başka bir arzunuz!  Nerede demiş? Uluslararası Dini Özgürlük Sempozyumunda söylemiş!  Özgürlük tadında demokratik yaptırımlar! Tarihte hep bu şekilde kandırmadılar mı?! Ne ala memleket! Peki, ABD Başkan Yardımcısı Pence,  neler ve ne gibi inciler döktürmüş, bir de ona kabaca bakalım! Bu daha başlangıç, dini özgürlüklerin elde edilmesi için yapılacak çalışmaları finanse edeceğiz, demiş!  Dünyanın her bir bölgesindeki aşırı dini örgütleri destekleyen kimlerdir?  Bu örgütlerin teröre karışması ve ülkeleri de dış müdahaleye hazır hale gelmesi için her türlü lojistik destekleri sağlayan devlet veya devletler hangisidir? Bu neyin özgürlüğüdür? Hangi özgürlükten bahsediyorsunuz? Anlayan var mıdır?

Son yıllarda ve özellikle de günümüzdeki ABD’de yönetiminde çok etkili olmaya başlayan Evangelistlerin temel düşüncesi, dünya üzerinde kendileri gibi olmayan ve kendileri gibi de düşünmeyenleri tamamen YOK ve İMHA etmek üzerinde kurulu ütopik bir alt yapısı bulunmaktadır! Peki Brunson denilen papaz ve rahip Evangelist midir?!  Papaz ve Rahip Bronson’un kızı neyi ve kimleri temsil etmektedir, nereye hizmet ediyor?! ABD Başkan yardımcısı ve Dış işleri bakanı da mı Evangeslittir?! Evangelist düşüncede geniş yere sahip olan Tevrat’taki Babil, günümüzdeki Bağdat şehri ve  Keldani diyarı da Irak bölgesidir. Evangelistlerin inanışlarına göre dünyanın bir gün tamamen Evangelist olması için Müslüman topraklarına da girilmesi gerekmekteymiş!  Peki, Müslüman topraklarına girilmesi gerekir derken, nasıl bir girme operasyonu olacaktır?! Afganistan, Irak ve diğer bölgelerin talan edildiği, milyonlarca insanın da öldürüldüğü şekilde mi olacaktır? Başkaca nasıl olması bekleyebiliriz ki?! Bütün Museviler bir gün  İsrail’e dönüp Evangelist olacaklar ve dünya üzerinde yeni bir dönem başlayacaktır, diyorlarmış! Peki, günümüzde, Çin önderliğinde kurulmaya çalışılan, özellikle de Türkiye, İran, Rusya’nın birlikte hareket ettiği, almış beş ülkenin büyüme, kalkınma ve kazan kazan projesinin ana güzergahı, merkezi ve sıklet noktası neresidir? Tabii ki Türkiye ve hinterlandındaki tüm bölgedir!  Anladın mı şimdi son günlerde  neden toptan saldıklarını?! Anladın mı şimdi neden çok önemlidir TÜRK Devleti ve Anadolu diyarı? Dünyanın hegemonyal bir gücü artık nereye gitmek isterse tüm bu bölgelerin anahtarı TÜRK Devleti ve Türk Milletidir? Hele siz bir de Afrika, Asya, Yakın Asya, Orta Asya ve Orta doğuda söz sahibi olmak ve buralarda bulunmak istiyorsanız? Bir de buna eski İpek yolu ve yeni Bir Yol ve Kuşak projesini de eklerseniz, Türk Devleti ve Türk Milleti olmadan tüm bu bölgelerde bir adım  dahi atamazsınız!  Neymiş efendim! Dini Özgürlük için Türk devletine yaptırımlar ve baskı uygulanması gerekiyormuş! Biz de yedik ve yuttuk! Eski Türkiyeyi özleyen tüm küresel güçler böyle tehditkar davranmakla, Türk Devletini yanlarına da almadan  hata yapmak ve kurulmakta olan  yeni dünya ve  yeni dönemde sadece kaybetmek zorunda kalacaklardır!

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.