Savaş, dediğiniz, Birlik Ruhu ile Kazanılır!

Türk Devleti ve asil Türk Milletine yönelik, 7 Şubat MİT krizi başlayan, dış ve iç baskısı da durmaksızın ve artarak devam eden, 2013 yılındaki Gezi olayları, 17/ 25 Aralık Yargı ve Polis darbesi, son olarak da 15 Temmuz 2016 tarihindeki işgal kalkışması, küresel güçler ve küresel finans çevrelerine de içimizdeki işbirlikçiler maharetiyle, bin yıllardır vatan sevdalısı şehit kanları ile suladığımız ve yurt edindiğimiz Anadolu diyarını tamamen teslim etmek istemişlerdir. Peki, bu saldırılar bitti artık, keyfimize bakıp, rahat edebilir miyiz? Köşemize çekilip bir elimizde ayna, bir elimizde cımbız çal çal oyna konumuna geçebilir miyiz? Tabii ki Hayır! Anadolu’da yaşamanın çok ağır şartları ve bedeli olduğunu sürekli olarak vurgulamaya çalışıyoruz! Anadolu diyarını bizlere vatan olarak bırakan dedelerimiz her an teyakkuz halinde olmuşlardır! Bir de bizlere bakalım! Bir de bugünün Müslümanlım diyenlerine bakalım! Neler yapıyoruz! Nelerle meşgul oluyoruz! Eskilerin ifadesi ile tamamen dünyalık keyif ve rahat peşindeyiz! Savaş bizim işimiz değil ki! Savaş da neymiş, canım! Savaş sadece devleti yönetenlerin işidir, diyoruz! Öyle mi?! 

Anadolu diyarında yaşamanın çok ağır bedeli ve şartları olduğunu ifade etmiştik! Küresel güçler ve finans çevrelerinin iki yüz yıl önce başlayan hesap ve planları çerçevesinde altı yüz yıllık bir İmparatorluğu planlarının yüzüncü yılında parça parça ettiler! Aynı imparatorluğun bakiyesi olan Türk Devletini de bugün yeniden küçük parçalara ayırmak için her türlü kirli plan ve hesaplarını devreye koymaktalar! Her zaman çok kolay bir şekilde buldukları içimizdeki işbirlikçileri ile üzerimize gelmekteler! Bin yıllardır içimizdeki işbirlikçileri tanıyamadığımız için sürekli olarak kaybediyoruz! Artık yeter! Mümin uyanık olmak zorundadır! Mümin feraset sahibi olmak zorundadır! Mümin dediğiniz aynı delikten iki defa ısırılmaz! Eğer tüm bunlar oluyor ve kul olarak da tekrar tekrar yaşıyorsak, İmanımız ve Müminliğimizde çok ciddi sorun ve sıkıntılar var demektir! Ne buyurdunuz?!

Küresel güçler ve küresel finans çevreleri yüz yıllık plan ve büyük hesapları çerçevesinde Anadolu diyarı ve tüm hinterlandımızda kirli bir oyunu yeniden sahneye koymak girişimlerine devam etmekteler! Sınırlarımızda kukla devletçikler kurmak için her türlü girişimi de alenen bulunmaktan bir an bile vazgeçmediler! Peki neden? Küresel güçler ve finans çevreleri, içimizdeki hain ve satılık ruhlar, tipleri bizden fakat çipleri küresel güçlerin elinde olanlara çok güvenmekteler! Adamlar asil Trük milleti ve Türk devletine ihanet etmek ve parçalayabilmek için her an emir ve komuta için hazır kıta beklemektedir! Peki, bu vatan sevdalısı Anadolu insanımız neler yapmaktadır? Eli kolu bağlı bekleyecek midir? Yoksa İman ve mümin olmanın gereği, ‘ELA’ emrinde olduğu gibi her an teyakkuz halinde ve uyanık olmak zorunda mıdır? Başkaca bir seçimimiz yoktur! Ya bu topraklarda uyanık olacağız! Ya bu topraklarda var olacağız! Ya adam gibi savaş kurallarına uygun savaşacağız! Ya var olacağız, ya öleceğiz! Ya da buralardan terki diyar edip yok olup gideceğiz! Hangisi?!

Türk devleti ve Türk milleti olarak, son birkaç aydır dolar ve döviz kuru üzerinden çok büyük bir ekonomik saldırı ve kuşatma tehditleri ile karşı karşıya bulunuyoruz. Daha önceki hain darbe ve saldırılardan hiçbir sonuç alamayan küresel güçler, küresel finans çevreleri ve işbirlikçiler son bir çare olarak ekonomi üzerinden saldırıya geçmişlerdir! Peki, bu saldırıların olmasını bekliyor muyduk? Yoksa hiçbir şey olmaz mantığında ve kafamızı da kuma gömüp, tedbirlerimizi de almadan sadece kuru kuru teslimiyet ve tevekkül mü ediyorduk? Hangisi! İslam ve İman öncelikle tüm maddi tedbirleri almayı ve daha sonra da sonsuz kudret sahibi yüce yaratıcıya tevekkül ve teslim olmayı gerektirir! Eskilerin ifadesi ile eşeğini öncelikle sağlam kazıya bağlamadan sadece tevekkül olmaz derler! Yok, öyle yağma hasan böreği! Evet, Türk Devleti ve asil Türk milleri olarak bir varlık ve beka sorunu, ekonomik olarak da bir saldırı, sosyal patlama ve tehdit altında bulunuyoruz! Her zaman ifade ettiğim, bugün yaşamakta olduğumuz döviz kuru krizi, AK Parti iktidarları döneminde, servetlerine servet katan iş adamlarımızın rahatları ve ceplerine azıcık dokununca, bağırmaya, sızlanmaya, hemen acil ve ivedi bir şekilde personel çıkarmaya başladılar! Bu personelin ahları nereye varacak! Hiç düşündünüz mü?! Son ve tek çare, çıkar yol bu mudur?! Başkaca çözüm yolları yok mudur?! Beyler! Durun bakalım, ekonomik saldırı ve kriz daha yeni başladı! Sadece personel çıkarmakla nereye varmayı düşünüyorsunuz?! Personel çıkarmaktaki hedefiniz ve derdiniz nedir?! Arka planda başkaca hesaplarınız mı bulunmaktadır?! Ne demek istediğimiz ehlince malumdur! Rahatınızdan, lüksünüzden ve keyfinizden çok değil, birazcık taviz verin bakın neler olacak! Küresel güçler ve finans çevreleri zaten senin bu zafiyetini bildiği için ekonomi, para ve dünyalıklar üzerinden gelmektedir! Savaş dediğiniz milletler tarihinde ancak ve ancak birlik ve beraberlik ruhu çerçevesinde kazanılabilir! Bakın asil Türk milletinin tarihine! Tabii ki nesebinizde, cibilliyetinizde ve kan soyunuzda hiçbir sorun yoksa! Hani Toplu vurdukça sineler onu top dahi sindiremezdi! Yoksa, bunlar sadece sohbetleriniz ve kitap sayfalarında mı kaldı?! Personel çıkarmakla bu şekilde işinizi, paranızı, tüm maddi ve dünyalık varlıklarını korumayı düşünüyorsanız, kesinlikle toptan kaybedersiniz! Ne diyorsunuz?! Peki, bekleyelim ve hep birlikte görelim! Mevlâ görelim neyler, Neylerse güzel eyler…

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.