Avrupa Tabii ki Panikleyecek!

16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandum öncesi, tüm medeni Avrupa ülkelerinin Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı olan tavır ve sözlerine şahit olmaktayız.  Bu referandum neden bu kadar önemlidir? Bu referandum sonuçlarına göre Avrupa devletleri neden paniklemekteler? Avrupa Devletleri durduk yerde mi bu hareketleri yapmaktalar?  Devletimiz tarafından terör vb. suçlardan aranmakta olan ve terör örgütü olarak tanımlanan tüm dernekler, vakıflar ve bireylere, medeni Avrupa devletleri kucak açmakta da hiçbir beis görmediler.  300 yıldır sömürdükleri,  Pazar olarak tanımladıkları, tüm mazlum milletler, tüm Ortadoğu, tüm Asya, tüm Afrika bölgesi ve Türkiye halkları uyanmıştır.  Paniklemenin ve korkunun sebebi hikmeti budur. Artık tüm bu bölgelerde eskisi gibi at koşturamayacaklardır. Karşımıza çıkan devletlere bir bakar mısınız? Arkasındaki büyük devletleri, onları maniple edenleri neden göremiyoruz? Bu devletler kendi başlarına hiç bir harekette bulunmazlar. Ağababaları olan büyük devletler izin verdiği kadar konuşabilirler. Meydana gelen tüm olayların akabinde ki büyük devletler olan abilerinden gelen özrü kabahatinden büyük ifadelere ve açıklamalara bakar mısınız?

ahmet-unver-avrupanin-derdi-nedir.jpg

Avrupalı neden panikler? Avrupalı neden korkuyor? Avrupa’ya ne oluyor ki? Tüm Avrupa devletlerini Türkiye’de yapılması planlanan Anayasa değişiklik referandum süreci neden sıkıntıya sokmaktadır? Bir milletin uyanması neden Avrupa’yı sıkıntıya sokmaktadır? Buna benzer daha nice sorular.

Ord. Prof. Fritz Neumark, 1933 yılında Hitler’in zulmünden kaçarak  Türkiye’ye gelir. İstanbul Üniversitesi İktisat ve Hukuk fakültelerinde uzun yıllar dersler vermiştir.  1900 – 1991 yıllarında, bir grup öğrencisiyle Boğaziçi’nde geziye çıkan, İstanbul Üniversitesi profesörlerinden Alman asıllı Prof. Fritz Neumark öğrencilerinden birinin “ Avrupalılar biz Türkleri – Osmanlı’yı neden sevmez, Hocam?  Alman asıllı Prof. Fritz Neumark Sualine şu cevabı verir; Çok samimi olarak itiraf edeyim ki, Avrupalı, Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir. Asırlardır kilisenin Türk ve İslam düşmanlığı Hristiyanların hücrelerine sinmiştir. Sebeplerine gelince;  1- Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama ola ki laik olmak şöyle dursun, Hristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder. 2- Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındadırlar; Tarihten Türk çıkarılırsa ortada tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir. 3- Avrupa’nın pazarı idiniz. Şimdi Avrupa’yı Pazar yapmaya başladınız. 4- En az 400 yıl Avrupa’da sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz. 5- Selçuklular Anadolu’yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları Haçlı Ordularına mezar ettiler. 6- Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hâkimiyet sağladılar. Önce giyiminizden hayat tarzınıza kadar; ahlaki değerlerinizi yıpratmaya başladılar, sonra da kendi içinizde sizi bölmeye başladılar. 7- Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslamiyet uğruna her şeyini feda etmeseydi, İslamiyet bu gün belki sadece Hicaz’da varlığını devam ettirebilirdi. Kaldı ki Vehhabiliği kuranlar da İngiliz Dominyon Bakanlığının adamlarıdır. Batı, her yerde İslamiyet’i sapık inançlara kanalize etti. Ama Osmanlı, Asr-ı Saadet’i devam ettirdi. 8- İfade ettiğim sebeplerden kilise size kin kusmaktadır. 9- Ben Türkiye’ye geldiğimde iki üniversiteniz vardı. Şimdi (o zaman) 19 üniversite var. Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı. Tarihinize bakın! Her medresede ilim tedrisatı vardı. İlk denizaltıyı Osmanlı’nın yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuz belki de ama Avrupa bunu biliyor. 10- Sizler, gerçek hüviyetinize, kimliğinize döndüğünüz zaman Avrupa’nın refahı ve medeniyeti yıkılır. Ama bu şartlar da siz Türklerin öz kimliğine dönmesi çok zor..

Alman bilim adamı Ord. Prof. Fritz Neumark’ın 1990’lı yılarda bir grup öğrencisine, özellikle de bizlere hitaben ifade etmeye çalıştığı; Siz Türkler,  kendi gerçek hüviyetinize ve öz kimliğinize döndüğünüz zaman, Avrupa’nın refahı da medeniyeti de yıkılır. Avrupa’nın sıkıntısı budur. Artık 100 yıllardır uyuttukları ve uyuşturdukları dev uyanmıştır. Uyanması ile birlikte neler olacağını hissettikleri için de paniklemeye ve saldırmaya başlamışlardır.

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.