Reis; Nerede Kalmıştık?

AK Parti Olağanüstü kongresi geçtiğimiz Pazar günü demokrasi şöleni havasında geçti. Ülkemizdeki diğer partilere de örnek olmasını dilerim. Siyaset, kongre, parti üyeliği bir sevda ve coşku işidir. Bu coşkuya ve heyecana ortak olmak, bu coşkuyu canlı olarak yaşamak isteyen Türkiye’nin dört bir tarafından 100 binlerce vatandaşımız Kongre merkezinin olduğu yere sabahın erken saatlerinden itibaren akın etti.  Hakkını teslim etmek kaydı ile bu coşku ve katılım da Sayın Cumhurbaşkanımızın yeniden partisinin başına dönecek olmasının da çok büyük etkileri bulunmaktadır.  Sayın Cumhurbaşkanımızın mertliği, babayiğitliği ve dik duruşu da vatandaşlarımız tarafından çok büyük bir destek ve takdir görmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kongrede yapmış olduğu konuşmasında ki ilk cümlelerinin ‘Nerede Kalmıştık ‘ ifadelerinin çok manidar olduğunu da düşünüyorum.  Partisinden ayrı kaldığı üç yıl zarfında partisinde vakıf olamadığı bazı işler ve vatandaşlarımıza erişemediğinin sıkıntılarını da vurgulamaktadır.  Nerede kalmıştık vurgusunun bu ülkeye hizmet ve bölgemiz açısından yapılması gereken çok büyük işler olduğu zaviyesinden çok dikkatle değerlendirmek gerektiğinin de kanaatindeyim.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan;’  Kim dönerse dönsün, biz dönmeyiz bu yoldan. İster Meclis’e sokmasınlar, ister partimizi kapatmaya çalışsınlar, ister sokakların altını üstüne getirsinler, ister darbe yapıp canımıza kastetsinler, biz bu yoldan dönmeyeceğiz. Allah’a can borcumuzdan, milletimize hizmet borcumuzdan başka kimseye eyvallahımız yoktur. Milletime sesleniyorum, eğer Tayyip Erdoğan’ın ülkesinin ve milletinin hayrına olmayan en küçük bir tavrını, icraatını, sözünü duyarsanız, bugüne kadar yaptığı her şeyi bir kenara bırakın ve gereğini yapın’ ifadelerinin çok manidar olduğun da kanaatindeyim.  Bu devlet kurulduğu tarihten itibaren dış güçler ve içimizdeki taşeronları vasıtası ile sürekli olarak darbeler ve muhtıralarla karşılaşmıştır. Böyle bir girişime kesinlikle izin vermeyeceklerini ve buna engel olabilmek için neler yapılması gerekiyorsa birey ve millet olarak,  her şeyin bu devletin bekası ve milletin birliği adına yapılacaktır vurgularını da çok önemsiyorum.  Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimizin hayrına olmayan bir icraat ve tavrının olması durumunda da gerekeni bu asil milletin yapması noktasında ki ikazlarının.. Sahabeyi kiram efendilerimize hitaben,  Hz. Ebu Bekir efendilerimiz Halife seçildiklerinde ki;  “Eğer iyilik yaparsam bana yardımcı olun, Eğer doğru yoldan kayarsam beni düzeltin. Hz. Ömer efendimiz de Halife seçildiklerinde sahabeye hitaben “ben bir hata yaparsam ne yaparsınız? Diye sormuş, sahabeyi kiram da “seni kılıçlarımızla düzeltiriz” cevabını alınca,  Allah’a hamd etmesi, bana bu mübarek hikâyeleri hatırlatmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti olağanüstü kongresinde, teşkilatların değişmesine yönelik konuşmalarının çok dikkate değer olduğunu da düşünüyorum. Teşkilatlarda bir yorgunluk, heyecan ve coşku azalması durumunu da sürekli olarak yazılarımızda ifade etmeye çalışıyoruz. Parti, Siyaset ve teşkilat işleri bir coşku ve heyecan işidir. Teşkilat mensuplarına karşı heyecan ve coşku veremeyen teşkilat yöneticilerinin, yorulan ve yaşı bir noktaya gelmiş olanların gençlerin önünü açmak adına ve hizmet yarışında bir nöbet değişimi olarak değişmesinin de doğal karşılanması gereken bir durum olduğunu düşünüyorum.

AK Parti teşkilatlarına yönelik olarak yapılması gereken değişim girişimine şehrimiz Konya özelinde değerlendirdiğimizde ve kulislerde konuşulanlara da kabaca bir baktığımızda… Şehri yönetmeye talip olan ve bununla ilgili olarak dosyalar sunan,  şehrimizde  ki beş farklı güç ve ekibin,  Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Partinin yeni genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ikna edemediğini de düşünüyorum. Şehirdeki tüm dinamiklerle diyaloğu iyi olan, tüm kesimleri kucaklayıcı, birleştirici nitelikte, bu devlet ve millete karşı hainlik edenlere yönelik de merhameti olmayan, operasyonel gücü ve kapasitesi yüksek,  gece gündüz demeden bu şehir için çalışabilecek heyecan ve coşkuya sahip, bir teşkilat başkan adayı ve ekibinin de bu şehri yönetmek için,  AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan tarafından halen beklenilmekte olduğunu da düşünüyorum.

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.