Artık, Eski Türk Devleti Yoktur!

24 Haziran seçimleri ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetim sistemi zaviyesinden, tüm kurum ve kuruluşları ile yeni bir döneme geçtiğini ve milat olduğunu sürekli olarak yazılarımızda vurgulamaya ve tekrar etmeye çalışıyoruz. Yeni bir dönem ve milat derken içerideki bazı aklı evvel ve taşeron işbirlikçiler de bu durumu tabii ki tehdit olarak algıladılar! Türk Devleti ve milletinin varlığı ve bekası adına yanlış yerde duruyorsanız ve kimin adına da çalıştığınız belli değilse elbette ki sizler için bu durum mutlaka tehdit olacaktır! Durduğunuz yeri  ve kimin adına çalıştığınızı  bir sorgulayın?! Yanlış yapanın yanına artık kar kalmayacaktır! Elbette ki sistem dışına atılacaksınız! Devletin ne yapmasını bekliyordunuz? Yüz yıllardır bu topraklarda at koşturduğunuz ve asil Türk milletinin ensesinde boza pişirdiğiniz yetmedi mi? Artık Yeter! İnin bu milletin sırtından, tüm küresel güçler ve taşeron, işbirlikçiler olarak! Zaten siz inmek istemeseniz de yeni devlet yönetim sistemi ve iki bin yıllık devlet aklımız otomatik olarak sizleri hem oyun, hem de devre dışı kesinlikle bırakacaktır! Başkaca bir tercihimiz yoktur! Başkaca bir çıkış yolumuz da yoktur! Aksi halde bin yıllardır yurt edindiğimiz Anadolu coğrafyasındaki Türk Devlet ve milletinin varlık ve bekası sıkıntıya girecektir! Devlet aklı buna asla izin vermeyecektir!

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi ile birlikte yeniden tasarlanan ve tanımlanan tüm devlet yönetimi, bütün unsurlarıyla hayata geçmeye başlamıştır. Yürütmeyi oluşturan Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi, yasamayı oluşturan milletvekilleri ve partiler,  bağımsız yargıyı da dikkate aldığımızda Türkiye yeniden doğmuş gibi yeni bir sisteme geçmiştir. Bu yeni dönem ve sistem, 94 yıllık Cumhuriyet tarihimizde üçüncü yeni bir evredir. Bunun birinci evresi Cumhuriyetimizin kuruluşudur. İkinci evresi çok partili hayata geçiş ve dolayısıyla parlamenter sistemin 71 yıldan beri uygulanmasına sebebiyet veren bir süreçtir. Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi ise Cumhuriyetimiz ve Türk Devletinin yeni ve daha güçlü bir evresi olacaktır. Üçüncü evre, Türkiye’nin Anadolu’da ve bölgesindeki geleceğini belirleyecek, 21. yüzyılda lider ülke olmasına yol açabilecek etkinliği, kararlılığı ve azmini de ortaya koyabilecek yeni bir yönetim sistemidir.  Bu yeni sistem, iki bin yıllık Türk devleti, Osmanlı ve Selçuklu medeniyet kodlarımızdır! Bu yeni sistem, devlet kod tanımlarımızda kayıtlı bulunan, Adalet ve Hakkaniyeti esas alan, mazlum milletlerin de umudu ve tüm gönül coğrafyamız ile birlikte yürüme kararlılığı olan tarihsel bir süreçtir!  Bu sistemin hayata geçmesi 24 Haziran seçimlerinde seksen bir milyon asil Türk milletinin yoğun katılımları ile gerçekleşmiştir. Asil Türk milletinin her bir ferdine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu asil millet savaş meydanında kahramanca cenk etmekten, istiklal ve istikbali için de her türlü fedakârlık ve cefadan, vatanı ve kutsalları uğruna canını da feda etmekten hiçbir zaman çekinmemiştir! Anadolu coğrafyasında yaşamanın zorlukları yanında, çok ağır bedelleri vardır! Anadolu coğrafyasını yurt edinmiş asil Türk milletinin her bir evladı, kutsal değerleri, varlığı, birliği, bekası ve bağımsızlığı için her türlü bedeli tarihte ödemiş ve bugün de ödemeye her an hazır ve nazırdır! Küresel güçler ve taşeron işbirlikçiler, bu durumu kesin olarak idrak etmelidir!

Son günlerde, özellikle de son birkaç gündür döviz ve dolar kuru üzerinden Türk devleti, Türk milleti ve ekonomisine yönelik olarak yapılan saldırılara şahit olmaktayız! Yapılanları kabaca ifade edersek ekonomik bir saldırı, şantaj, tehdit ve savaştır! Çünkü bu yüzyıldaki savaşlar siber ve dijital dünya üzerinden yürütülmektedir! Iskaladığınız an zaten kaybedersiniz, tarihte olduğu gibi! Bugün böyle bir lüksünüz kesinlikle yoktur!  Daha önceden bu topraklarda bir kaşık suda fırtına koparanlar, hedeflerine erişememektedir! Dolar kuru üzerinden ekonomimizi çökertemeyenler, ikinci aşamadaki planlarında neyi ve neleri hedeflemekteler? Neyi olabilir? Gezi benzeri sosyal bir hareketlenmeyi, sokak terörü ve sosyal bir kaosu zorlamaktalar! Gerisi zaten onlar adına çorap söküğü gibi gelecektir! Böyle bir hareketlenmeye kalkışan veya alet olan kesinlikle af edilmeyecek, kökleri de tamamen kurutulacaktır! Türk devletinin varlığı, bekası ve milletimizin de birliğine karşı olabilecek, dışarıdan ve içeriden her türlü saldırı ve ihanet misli ile karşılığını görecektir! Böyle de bilinmelidir! Çünkü içerideki aparatlar bir bir temizlenmekte ve sistem dışına atılmaktadır! Daha önceki yıllarda, sistemin içindeki taşeron ve işbirlikçiler maharetiyle Türk devletinde her türlü pis ve hain emellerine çok kolay ve seri bir şekilde erişmişlerdir! Artık eski Türk devleti yok! Artık eski Türk devlet yönetim sistemindeki kullanışlı aparat ve adamlarınız da yoktur! Yeni bir devlet aklı, yerli, milli, bağımsız ve yeni bir yönetim sistemi olan Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi vardır! Sistemin her bir zerresinde,  asil Türk milletinin kendi öz evlatları bulunmaktadır! Devşirme ve taşeronlara kesinlikle yer yoktur! Hele Müslüman görünümlü Yahudi, Hristiyan ve Siyonistlere tüm kapılar tek tek kapanmaktadır! Sisteme dışarıdan dahil olan yabancı çipler artık sisteme uyum ve giriş yapamamaktadır!  Türk devleti için bam teli dediğimiz yer tam da burasıdır! Yok, efendim şu bakan giderse ekonomi düzelirmiş! Yok, efendim Cumhurbaşkanı ve şu bakanların danışmanları değiştirilirse ekonomik saldırılar son bulurmuş! Yok efendim şu şu isimler ekonomi, hazine ve maliyenin başına getirilirse ekonomimiz stabil bir duruma geçer, yabancı para akışı başlar, tüm ekonomik saldırı, tehdit ve şantajlar da son bulurmuş! Başka bir arzunuz! Anadolu’da eskilerin ifadesi ile geçti Borun pazarı sür eşeğini Niğde’ye derler!

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.