Mecliste Konya’nın gücü…

Meclise, 1 Kasım tekrar genel  seçim sonuçları itibari ile seçilen Konyalı milletvekili sayımızın 30’dan fazla olduğunu  Meclis  koridorlarında gezerken öğreniyoruz.  Mecliste ve  Ankara’da Konyalı Lobisi oluşturacak kadar  yeterli bir sayı olarak  düşünüyorum. Başbakanımızın hem  Konyalı olması,  hem de Kadim başkent Konya sevdalısı olmasından kaynaklı olarak,  Meclisteki  Konyalı milletvekillerimizin   ve bürokrasideki Konyalı hemşehrilerimizin sayısının   artması, Kadim başkent Konya’ya hizmetin insana   başkaca bir huzur ve mutluluk vesilesi olacağı kanaatini taşıyorum. 

Geçtiğimiz günlerde KONSİAD (Konyalı Sanayici ve İş Adamlar Derneği-İstanbul Merkez) yeni Başkanı Mustafa Büyükdede ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte,  1 Kasım seçimlerinde Meclise seçilen,  Konyalı milletvekillerimize hayırlı olsun ve plaket takdimi için Ankara ziyaretimiz oldu. KONSİAD’ın kurulduğu günden itibaren Konya merkezde idari işlerini yürütmekte olan Durmuş Ali Kandak dostumuz ve basın  & PR işlerini de bir İletişimci olarak  yürütmekte olduğumdan, KONSİAD yönetimi Ankara’daki Meclis  ziyaret programlarına Konya’dan bizlerin de katılmalarını tensip görmüşler. KONSİAD başkan ve yönetimine nazik düşünce ve davranışları için teşekkür ederim.

KONSİAD  kurucu eski başkanı olan ve AK Parti İstanbul milletvekili olarakMeclise  gönderilen Abdullah Başçı beye hassaten ve danışmanlarına KONSİAD yönetimine karşıgöstermiş oldukları  misafirperverlikleri için teşekkürü bir borç bilirim.  KONSİAD yönetimi olarak her türlü ihtiyaçlarımız ve yardımları için de ayrıca minnettarım.  Abdulah Başçı vekilimize Savunma Sanayi Komisyon başkanlığı ve diğer görevlerinin hayırlı olmasını, öncelikle şehrimize  ve ülkemize hayırlı hizmetlerde bulunması temennilerimle başarılar dilerim.

KONSİAD yönetimi olarak; başta Abdullah Başçı vekilimiz olmak üzere, Abdullah Ağralı, Mehmet Babaoğlu, Leyla Şahin Usta, Hüsnüye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Halil Etyemez, Mustafa Kalaycı vekillerimize Meclisteki odalarında ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Ömer Ünal, Ahmet Sorgun, Mustafa Baloğlu, Uğur Kaleli vekillerimizle, Meclisteki bütçe görüşmelerinden kaynaklı olarak, odalarında değilde, Meclis  genel kurul kulisinde çok samimi   ortamda dostane görüşmelerimiz oldu. Sayın vekillerimize bu kadar yoğunlukları arasında bizlere zaman ayırdıkları için teşekkür ederim.  Meclis Sanayi ticaret komisyon başkanı seçilen Ziya  Altunyaldız vekilimiz, Tarım Komisyon başkanı seçilen Recep Konuk vekilimiz  ve burada zikredemediğim çok değerli vekillerimize Meclisteki ve AK Parti genel merkezdeki idari görevlerinde de başarılar dilerim.

Ziyaretlerimiz esnasında vekiilerimizin her biri ile çok güzel sohbetler  gerçekleşti.  Fakat burada yerimizin darlığından,  çok önemli gördüğüm birkaç anekdotu sizlerle paylaşmak istiyorum. Halil Etyemez vekilizimin Ereğli sevdalısı olmasından, karşısında da bu kadar Konya sevdalısı  İş adamını bir arada görünce, Ereğli’ye yatırım vb. konularında  bir ricaları oldu.Özellikle  Ereğli ilçemizdeki süt sektörü konusundaki öncülüğü ve  önemine binaen… Hali Etyemez vekilimizin eski Çalışma Bakan yardımcılığından gelmesi,  Mesleki yeterlilik ve Meslek Liseleri konusuna,  İş adamlarımızın ihtiyaç ve talepleri doğrutusunda  bu alana yatırım yapmalarını, bu konuya bigane kalmamaları  konusundaki taleplerini de ilettiler.  Mehmet Babaoğlu vekilimiz  özellikle İş adamlarımızdan, Yeni Türkiye yolunda birlikte yürüyeceksek ve Konya’mızın Yeni Marmara olması için  daha fazla sorumluluk almaları noktasındaki  istek ve taleplerini ilettiler. Marmara bölgesinin  sanayi olarak çok sıkıştığından, Başkabanımızın Kadim Başkent  Konya sevdalısı olması, Mecliste  30’dan fazla vekilimizin verdiği güç  ve heyecanla birlikte,  İşadamlarımızın gayret ve çalışmaları ile Konyamzın Yeni Marmara olması için elbirliği ve güçbirliği ile çalışmamız gerektiğine vurgu yaptılar.

Konya iş dünyası, protokolü, STK’larımız, belediyelerimiz, parti teşkilatlarımız ve  bu ülke için derdi olan gönüllülerimizle birlikte, mazlum milletlere umut  ve Yeni Türkiye’nin kurulması  yolunda,  Konya’mızın Yeni Marmara olması  noktasında,  Kadim Başlent sevdalısı Başbakanımızın liderliğinde,  Meclisteki çok değerli vekillerimiz ve  Ankara’daki bürokratlarımız ile birlikte neler yapabileceğimizi, yeni projelerin devreye girmesi için çok çalışmamız, daha fazla sorumluluk almamız  ve bu fırsatları şehrimiz adına çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. 

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.