Tam DEVLET Adamı!

Geçtiğimiz günlerde; Dostlarım; MHP Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Korkmaz, MHP Selçuklu Belediyesi Meclis Üyesi Hüsnü Öztürk ve sanayici Mustafa İbalı ile MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye bir nezaket ziyaretinde bulunduk. Ziyarette; 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimine karşı, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘ DİK ‘ duruşlarını, Devletinin ve Milletinin yanında bulunmaları hasebiyle bir Teşekkür plaketi takdimimiz oldu. MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi ziyaretimizde, 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi, daha sonraki süreçte ülkemizde yaşadıklarımızla ilgili olarak sohbet etmek imkânımız oldu.

Sohbetimizde, MHP Lideri Bahçeli, 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimine yönelik olarak; ’’15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi, yeni bir istila denemesi, yeni bir kıyım ve yıkım hamlesidir. Mondros Mütarekesi ile çerçevesi çizilen ve Sevr’de ülkemize dayatılan imha planları bu gün yeniden gün yüzüne çıkarılmıştır.  Zalimler, hainler, emperyalizmin uşakları, işbirlikçileri ve maşaları bu defa karşımıza Türk askeri kılığına girerek, milletin ve devletin silahını, yine devletine ve milletine çevirdiler. Milletin imkânlarını kullanarak, yine milletimize ve devletimize öldürücü bir darbe vurmak istediler. 15 Temmuz, 627 yıl önce Kosova’da mağlup olanların, 15 Temmuz, 620 yıl önce Niğbolu’da ezilenlerin, 15 Temmuz, 572 yıl önce Varna’da, 563 yıl önce İstanbul’da, 490 yıl önce Mohaç’ta döktükleri kanda boğulduklarını sandığımız emperyalistlerin taşeronları ve işbirlikçileri üzerinden yeniden bir kalkışmasıdır’’ ifadelerine vurgu yaptı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Yenikapı’da şahlanan birlik ve beraberlik ruhunun önemine binaen; ‘’ 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimine karşılık, Yenikapı’da şahlanan birlik ve beraberlik ruhunun devam ettirilmesi gerektiğini; Türkiye olarak, ayrımız ve gayrımız yoktur. Müştereklerimiz farklılıklarımızdan daha fazladır.  Birlik ve beraberliğimizi kararlı bir şekilde korumalıyız. Kutuplaşma ve cepheleşmelere kesinlikle izin vermemeliyiz. Mazlum milletlerin umudu bizimle beraberdir.  Yenikapı’da bu topraklarda yaşayan tüm farklılıklarımız ile birlikte şahlanan; vatanım, bayrağım, milletim, demokrasim, şehitlerim, kardeşliğim ve mukaddesatım, duruşu ve ruhu devam ettirilmelidir.  Bu duruş ve ruh devam ettiği müddetçe hiçbir hain bu asil millete yaklaşamaz, ihaneti dahi aklından geçiremez’’ şeklinde konuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 15 Temmuz hain darbe işgal girişiminde bulunan kamu personeli ve terörün finansmanı noktasındaki iş adamlarına yönelik olarak yapılan operasyonlar ve görevden el çektirmeler hakkında; ‘’ Yurtta sulh konseyi kimlerdir. Acilen ve ivedilikle tespit edilmelidir.  Yurtta sulh konseyinin tepe yöneticileri kimlerden oluşmaktadır. Piramidin üst kısmı dururken, taban ile uğraşılmaktadır. Taban çok geniş ve muğlaktır. Piramidin tepesine ulaşmak ve aşağıya doğru inmek daha kolaydır. Üzüm salkımında olduğu gibi, salkımın ucunu, dalını koparırsanız aşağıya doğru inmeniz daha kolay ve zahmetsiz olacaktır. Kamu kurumlarındaki yöneticiler, özellikle kripto idareciler üzerinden devletimiz meşgul edilmektedir. Devletimiz normal ve rutin işlerini yapamaz hale getirilmeye çalışılmaktadır. Bu süreçte masum insanlarımızın da canı yanmaktadır. Daha dikkatli ve adaletli olunması gerekir’’ şeklinde uyarılar ve ikazlarda bulundu.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, TSK’miz başkanlığında yürütülmekte olan, Fırat Kalkanı ve Cerablus operasyonlarına istinadan;’’ Fırat Kalkanı tam zamanında ve yerinde bir harekâttır. ABD ve emperyalist ülkelerin Suriye sınırımızda bir PKK devleti kurma girişimleri halen devam etmektedir. Sınırımızda yeni bir kukla devletin kurumasına asla izin verilmemelidir. Türkiye olarak, hiçbir ülkenin toprağında gözümüz de yoktur. Suriye ile olan 900 km’lik sınırımızda, emperyalistler, müttefik görünümlü düşmanlarımız ve kurmuş oldukları terör örgütleri üzerinden operasyon yapılmasına kesinlikle izin verilmeyecektir. Türkiye olarak, sadece sınırımızda bir oldubittiye karşı aksiyoner durumdayız. Artık ülke olarak reaksiyoner konumdan aksiyoner ve proaktif konumdayız. Ülkemiz ve bölgemiz şartları, ülkemizin birliği ve dirliği adına nelerin yapılmasını gerektiriyorsa onlar kesinlikle yapılacaktır’’ ifadelerine vurgu yaptı.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye bizlere çok değerli vakitlerini ayırdıkları, 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimine karşı ‘dik’ duruşları, ülkemizin ve bölgemizin hain darbe sonrası süreçteki yaşadıklarımıza istinaden vakur duruşları ve sohbetleri için çok teşekkür ederim. MHP Lideri Sayın Devlet beyi, devletinin ve milletinin yanında, adı gibi ‘devlet’  olarak müsemma olduğunu da müşahede etmiş oldum.

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.