AK Parti Fabrika Ayarlarına Dönebilir mi?

AK Parti teşkilatlarına yönelik, özellikle de 7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrasında, bir metal yorgunluğu ve bir rehavet halinin de bulunduğunu sürekli olarak yazılarımızda ifade etmeye çalışıyoruz.  AK Parti teşkilatları gerçekten yorulmuş mudur? AK Parti teşkilatlarında bir rehavet durumu mevcut mudur? Daha nice benzer sorular… Yoksa AK Parti teşkilatlarında; Makam, mevki, para, ihale, rant, komisyon için gelenlerin fazlalığından kaynaklı teşkilat yönetimi bu tipteki kişiler kontrol ele mi geçirmişlerdir? AK Parti teşkilatları ile ilgili soruyu doğru ve net sorabilir,  teşhisi de tam net bir şekilde koyabilirsek alacağımız cevaplar, tedbirler ve çözüm önerileri de ona göre şekillenecektir.  Bir İletişimci ve Gazeteci kimliği gözlemlerimize dayanarak; AK Parti teşkilatları belki biraz yorulmuş olabilir,  belki rehavet de olabilir, fakat asıl mesele teşkilatlar, tamamen yukarıda mezkûr tipte ki kişiler, klikler ve gruplar, tarafından neredeyse işgal edilmiştir şeklinde,  düşünüyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Partinin Yeni Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  geçtiğimiz günlerde TBMM’sinde AK Parti grubuna hitaben yapmış oldukları konuşmalarında; ‘’  İl, İlçe ve belde teşkilatlarımızın tamamını güncelleyeceğiz, yeniden gözden geçireceğiz. Ortada bir metal yorgunluğu var bunu aşmamız lazım. Çok daha gayretkeş ekiplerle 2019’a hazırlanmamız gerekiyor. İlgili birimlerimiz yoğun bir çalışma içerisinde,  bu çalışmaları yapması gerekiyor. Ciddi bir rakibimiz olmadığı için projeler konusunda kendimizle yarışıyoruz. Başarı çıtasını daha da yukarılara taşımalıyız. 16 Nisan’da kabul edilen Anayasa değişikliğiyle başarı çıtası yüzde 50 artı 1’e çıktı. 2011 ve 1 Kasım’da aldığımız tarihimizin en yüksek oy oranları bile artık yeterli değil. Her ikisinde de yüzde 50’nin üzerine çıkmadan arzu ettiğimiz gibi bir hizmet veremeyiz. Sandıkta yüzde 50’nin üzerine çıkmak için milletimizin her ferdini kucaklamalıyız. AK Parti kucaklayıcıdır. Hedefimiz 80 milyon vatandaşımızın tamamını kucaklamak ve gönlünü kazanmaktır. Suriye ve Irak’tan ülkemize gelen 3 milyon kardeşimiz için yaptıklarımızla kıllarını kıpırdatmayan ülkelere de insanlık dersi verdik.  AK Parti, açık söylemek lazım, devrimci bir partidir ‘’ ifadelerinde ki vurguların tüm Türkiye ve AK Parti teşkilatlarının kulaklarına küpe olacak nitelikte bir uyarı ve ikazlar bütünü olduğu kanaatindeyim.

AK Parti teşkilatları ile ilgili olarak vatandaşlarımız tarafından da sürekli serzenişleri almaktayız. Teşkilat yöneticileri ve belediye başkanlarına ulaşmakta ve hatta randevu dahi almakta zorluklar yaşandığı şeklinde… AK Parti Genel başkanı 80 milyonun her bir ferdini kucaklamaktan bahsederken, vatandaşından kaçan bir teşkilat ve belediye başkanları… Anlayan varsa beri gelsin… Demek ki vatandaşa ihtiyaçları yok…  Bu tipteki teşkilat ve belediye başkanları;  Sayın Genel başkanın çalışmasını, koşturmasını ve kendisinin vatandaşlarımız nezdinde ki kredisini sadece kullanıp, tüketmek gibi bir zihniyete sahip konumdadır.

AK Parti teşkilatları, 2002 ruhuna ve fabrika ayarlarına çok hızlı bir şekilde dönmelidir. AK Parti teşkilatlarına çöreklenmiş bulunan AKP’liler ve kriptolardan da acil ve ivedilikle kurtulmalıdır. AK Parti teşkilatları, fabrika ayarlarına dönmez veya dönemez ise ve içindeki AKP’lilerden de kurtulmaz, kurtulamaz ise ne mi olur? Sonuçlarına tüm teşkilatlar ve ülke olarak katlanırız; Siyaset çöplüğündeki partilerden sadece biri haline hızla dönerler. AK Parti teşkilatlarında AK Partinin hızla tarih olmasını talep eden teşkilat mensupları var mıdır? Bilemiyorum. Sadece soruyorum..  AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm 80 milyonun kucaklanmasından ve gönüllerin alınasından bahsederken, teşkilat mensubu AKP’liler ve kriptolar tarafından, bu hatalar zincirinin ancak bilinçli bir şekilde yapılabileceği de düşünüyorum.  

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.