Türk Milletinin 24 Haziran İmtihanı -8-

24 Haziran seçimleri ülkemizde, devletimizin yönetim sistemi, özellikle de yasama ve yürütme konumundan yeni bir dönem, yeni bir sistem! 24 Haziran, Cumhurbaşkanlığı hükumet sisteminin yürürlüğe gireceği tarih olması münasebetiyle, başbakanlık ve başbakanlığa bağlı tüm kurum ve kuruluşlar da cumhurbaşkanlığına bağlanmış olacak! Yasama da artık devletin işleyişi zaviyesinden yürütmenin işlerini kolaylaştırıcı, yasa ve kanunlar çıkarmak için çalışacaklar. Yeni dönem veya sistemi,   çarkların veya erklerin bir birlerine karşıt veya karşı rakip olarak durduğu, konumlandığı yüz yıllık  bir dönemin bitişi!. Tüm erklerinde bir birlerini destekleyen, devletimizin işleyişi ve vatandaşlarımızın da işlerinin çok rahat ve kolay bir şekilde yürütülmesi adına eksik taraflarını tamamlayan ve işlerin de seri bir şekilde yürütüleceği bir dönem veya bir milat olarak da tanımlayabiliriz. Şimdiden bu yeni dönemin daha güçlü bir yürütme ve yasama erki ile devletimize, ülkemize, vatandaşlarımıza ve bölgemize de hayırlar getirmesini dilerim.

Geçtiğimiz hafta sonu,  Konya ve Mevlana sevdalısı,  AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçaslan şehir meydanında yüz binlerle ifade edeceğimiz Erdoğan muhabbetli  Konyalılarla buluştu ve hasret giderdi.  Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yaşına rağmen, ülkemiz ve bölgemizin de bulunduğu ateş çemberi ortamındaki performansı ve enerjisinin de artarak daim olmasını Sonsuz Kudret Sahibi Yüce Allah’tan dilerim. Büyük Konya buluşması, Vakit Türkiye Vakti, Vakit Konya Vakti veya Büyük Konya mitingine, Konya şehir merkezi ve otuz bir ilçemizden, havanın sıcaklığı ve oruçlu olduklarına da aldırmadan gelmek suretiyle, meydanları hınca hınç dolduran, bir an dahi olsun enerji ve coşkuları bitmeyen ve tükenmeyen, tüm Konyalı hemşehrilerime, buradan bir kez daha teşekkür ederim. Vatan,  Bayrak, İstikbal, İstiklal, Ezan, Devlet, Millet, aşk ve muhabbetlerinin de 15 Temmuz hain karanlık gecede olduğu  gibi erdemli, iradeli, kararlı ve cesur duruşlarının da  her daim artarak devam etmesini, güçlenmesini ve kaim olmasını  da  dilerim.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyük Konya buluşmasındaki konuşmaları, yatırım müjdeleri ve diğer detayları, ulusal, yerel basın ve görsel medyadan izlemiş veya dinlemişsinizdir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Konyalılara hitaplarında ki satır aralarında kullanmış oldukları bir kaç cümleyi sizlerle paylaşmak ve bu ifadelerinin de arka planını birlikte okumaya çalışalım. AK Parti 27. Dönem Konya Milletvekili aday listelerinin açıklanması akabinde,  şehrimizdeki fısıltı gazetesi ve siyasi kulislerde, listedeki bazı isimler üzerinden bir kara propaganda ve algı operasyonlarına şahit olduk. Vay efendim, şu isim nasıl aday yapılır! Vay efendim,  şu isim nasıl bu listenin başına veya ortasına yazılır! Şu şu isimler listede nasıl olmaz! Şu isim listede olduğu için oylarımız Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’a fakat TBMM seçimlerinde ise bir başka partiye tercihimizi kullanacağız şeklinde ki algı operasyonları ve kara propagandayı da duymayanımız kalmamıştır! Bu vb. açıklama ve gelişmeler normal midir? Siyasette bunlar sıradan şeyler midir? Siyasette ve özellikle de insanın olduğu her yerde böyle gelişmeler doğaldır ve elbette ki olabilir! Önemli olan bu gelişmeler, algı operasyonları ve kara propagandaya muhatap olan ismin ve bir davanın da lideri konumundaki bireyin dik ve kararlı duruşu ve tüm bu negatif gibi duran gelişmelere yönelik olan açıklamaları çok önemlidir, diye düşünüyorum!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti iktidarları döneminde, Konya’ya yapılan katrilyonluk yatırımlar ve Konyalıların hizmetine açılan tüm tesisleri neredeyse bir bir sıraladı. Sayın Cumhurbaşkanımızın meydan hitaplarına ‘Tahir Başkan’ vurguları ile başlamaları ve konuşmasına aynen bu şekilde devam etmelerinin de çok dikkate değer olduğunu düşünüyorum. Tahir Başkan,  aday adaylık sürecinde istifasını vermiş ve Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyük şehir belediye başkanı olarak büyük şehir meclisinden seçilmişti.  Sayın Cumhurbaşkanı, Tahir Başkan döneminde Konya şehir merkezine yapılan, yollar, köprüler, alt geçitler, parklar, bahçeler, daha aklımıza gelmeyen ve burada sayamadığımız birçok yatırımları, hizmetleri, çalışmaları ve başarılarından dem vurdular. Sayın Cumhurbaşkanımız Konya’daki birkaç isim ve otuz sekiz ilimizde aynı şekildeki adaylar üzerinden yürütülmeye çalışılan tüm kara propaganda ve algı operasyonlarına, AK Parti davasının merkezi,  yürütücü ve yüklenicisi konumunda bulunan, kadim Anadolu medeniyetimizin de kurucusu, nüvesi ve mayasını teşkil eden Konya’dan gür bir seda ile cevap verdiği ve tüm bunları da yok hükmüne getirdiği kanaatindeyim.  Şimdi sormak gerekir; Tüm bu algı operasyonları ve kara propagandaya sarılanlara, ne yapacaksınız, Ne diyeceksiniz? Bir cevabınız var mıdır? Davanın sahibi ve lideri tüm bu gelişmeleri çöpe atmış ve yok hükmüne getirmiştir! Var mı bir diyeceğiniz?!

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.