Schröder ve Türk Devlet Aklı!.

15 Temmuz hain darbe ve işgal kalkışma gecesinden itibaren, Devlet Aklı denetiminde ki Türk Devleti, yerli ve milli formata bürünmüş, tarihi beş bin yıllık devlet kodlarına dönmektedir! Anadolu’daki bekasına yönelik, her türlü yatırım ve proje, tüm engellemelere rağmen,  bir bir hayata geçmektedir!.

Darbe gecesinden bu günlere, içerideki tüm  sızıntı işbirlikçi ekol temsilcileri tek tek  temizlenmektedir!. 15 Temmuz işgal gecesinden önce, Türk devleti tarafından yürürlüğe konmaya çalışılan tüm  proje ve askeri operasyonlar, daha başlamadan akamete uğruyordu!. Neden acaba?!.  Hırsız içeride olduğu için kilit tutmuyor olabilir mi?!. Artık içerideki tüm hırsızların eli ve kolu kırılmıştır!.

Küresel ve emperyalist güçlerin içerideki işbirlikçiler ile irtibatı tamamen kopma noktasına gelmiştir!. Halen irtibat halinde olan  işbirlikçiler, çok yakında, ya  tasfiye olacak ya da Türk Devleti tarafından  yok edilecektir!. Yerli ve milli olmayanları da, devlet kademesi ve siyasette artık görmeyeceğiz!. Türk Devletinin başkaca bir seçimi kalmamıştır!. Herkes tarafını ve tercihini yapacaktır!

Devlet Aklı denetiminde ki Türk Devletinin beka ve istikbal yönünde atacağı her adım  ve politika, içeride irtibatı kesilen  küresel ve emperyalist güçler, bölgemizde ki vekalet çapulcuları üzerinden, yeniden  bel altı vurmaya ve saldırgan olmaya başlamıştır!. Son çırpınışlar! Çıkmaz sokak! Türk Devleti adına tünelin ucu görünmüştür!.  Ne yaparlarsa yapsınlar durduramayacaklar!.  

Küresel ve emperyalist güçler çapulcular üzerinden, Canımızı yakıyor ve Canlarımızı kaybediyoruz! Vatan uğrundaki tüm şehitlere Allah rahmet eylesin!. Son dönemdeki şehit cenazeleri ve sokak hareketlerine, bir de bu zaviyeden bakmak kafi olacaktır!. Türk Devletinin bu konum ve duruşundan kesinlikle dönüşü yoktur!. Emir ve talimat almayacağız!. Tarihte olduğu gibi artık kendi göbeğimizi, kendimiz keseceğiz!.

Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, siyasi görüş ve açıklamaları, Letzte Chance (Son Şans) adlı kitabı ile de, dünya çapındaki krizleri irdeliyor!. Kitapta, yeni bir dünya düzenine ihtiyaç duyulduğunu ve bu düzen için de Türk devletinin stratejik konumu, olmaz ise olmaz politikaları  ve tüm bunların da, Batı için son şans olduğunu, vurguluyor!.

Schröder kitabında;  Türkiye artık dikkate değer bir silah sanayisine sahiptir! Ankara’nın silah sanayi ve bölgedeki birçok ülkenin bu silahlara bağımlılığı Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de bölgesel güç olma hedefine hızla yaklaştırıyor!. Ve bu kaçınılmaz olarak dünyanın en eski ve en çatışmalı kriz bölgesi Yakın Doğu’yu etkiliyor!. Türkiye, Doğu Akdeniz’de artık yadsınamaz hâkim güç, diyor!.

Schröder kitabında;   Ortadoğu’daki gelişmeler ve özellikle Suriye’deki savaş, bugün Ankara ve Moskova’nın onayı olmadan çözülemez!. Suriye’de hem komşusu, hem NATO müttefiki ve  hem de milyonlarca mülteciyi ağırlayan Türkiye’ye anahtar rol düşüyor!. Erdoğansız  mülteci ve göç krizini sonlandırmak zor, diyor!.

Schröder kitabında; Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra iş başına gelecek bir hükümetin Türkiye’nin dış politikasını temelden gözden geçireceğini ve Doğu Akdeniz’de yeni güç durumundan vazgeçeceğini düşünmek, dünyadan bihaber olmak demektir!. Türkiye bunu yapamaz, diyor!

Almanya eski Başbakanı Schröder’in okuduğu, yorumladığı  ve kaleme aldığı,  Türk Devletinin stratejik konumu ve Devlet Aklının politikalarını, içeride göremeyen ve okuyamayan aklı evvellere, ne demek gerektiğini bilemiyorum!. Böyleleri ya ahmaktır ya da işbirlikçi ve satılıktır!. Elin adamı daha ne diyebilir ki; kara kaşımız ve gözümüz için yapmıyor herhalde bu tespit ve öngörülerini!.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan sonrasında, Kadim Türk Devlet Aklı denetiminde ki Devletin başına kim gelirse gelsin, BEKA ve İSTİKLAL yönünde ki tüm politikalar, projeler ve yatırımlar, birebir ve harfiyen uygulanmaya devam edecektir!  Siyaset ve siyaset adamı siyasetin gereği, anlık ve günlük düşünebilir!. Devlet Aklı, Türk Devletinin bekası ve milletin birliği adına süreklilik arz etmek zorundadır!.

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.