GARA ve Perde Arkası!..

ABD merkezli Think Tank kuruluşu,  Brooking Enstitüsü; Türkiye – ABD ilişkileri üzerine yayınladığı son raporda; Türk Devleti için  Batı ile bağların yeniden kurulmasının fayda sağlayacağına, demokratik olarak seçilmiş bir Türk hükumeti karar verecektir!. O zamana kadar Washington’un önündeki zorluk, bunu görünür kılmak için yeterli baskıyı sürdürmek olacaktır, diyor!.

Neymiş efendim!. ABD yönetimi, Türk devletine karşı,  Kadim Türk Devlet Aklı denetiminde ki Türk Devletinin sergilemiş olduğu bağımsız duruş ve politikalara yönelik,  Batı ile ilişkilerin yeniden eskisi gibi söz dinler bir formata dönmesi zaviyesinden, yeterli  baskıyı kullanması ve sürdürmesi gerekiyormuş!. Bak sen!. Hala eski dünyada olduğu gibi aba altında sopalar!..

Mezkur  rapor  çerçevesinde ki açıklamalar, TSK’nin başlatmış olduğu GARA harekatı, akabinde gelen Gara şehitleri  ve Gara bölgesini tanımaya çalışalım!.

Gara bölgesi;  Türkiye’nin terör örgütü olarak kabul ettiği tüm grupların yer aldığı Sincar’a açılan kapısıdır! Sincar ile diğer PKK kontrolündeki bölgeler arasında bağlantı sağlıyor!. Suriye’deki YPG bölgesiyle Irak’taki kamplar arasındaki dağlık araziden kaynaklı,  PKK’ya kolay geçiş sağlıyor!.

Gara bölgesi;  Türkiye’nin demiryolu ve karayolu projeleri ile ticareti artırmayı planladığı Musul ile arasında yer alan bölgede, PKK’nın varlığını güçlendirmesi, güvenlik riski oluşturmaktadır!  PKK ve türevleri,  Türkiye’nin partiler üstü ve  ulusal güvenlik sorunudur!. PKK ve türevlerinin arkasında ki tüm güçler bir şekilde idrak edecektir!.

Terör örgütü PKK’nın sözde üs bölgesi Gara’ya 10 Şubat tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan harekatta, 53 terörist etkisiz hale getirilirken, bir mağarada canlı kalkan olarak rehin tutulan 13 asker, polis ve sivil vatandaşımız ise hain terör örgütü tarafından şehit edilmiştir!. Şehitlerimize Allah Rahmet eylesin!. Yakınlarına da sabrı cemil niyaz ederim!.

Gara,  sadece rehineler ve şehit olayı mıdır?! Arka planında neler vardır?! Kim veya kimler Türk Devletine ne gibi mesaj vermektedir?!.  Türk Devleti bekası uğrunda bağımsız politikalar üretmeye ve sergilemeye devam edecektir!. Türk Devleti bağımsızlık ve beka çerçevesinde dönüşü olmayan bir yola girmiştir!. Tüm mesele budur!.  

Bölge üzerinde hesabı olan tüm küresel ve emperyalist güçler, Türk Devletine, Irak, Suriye, Türkiye ve İran bölgesinde kendi kontrolünde çapulcular ile birlikte kukla bir devlet kuracağım, demektedir!. Türk Devleti böyle bir girişime, beka ve ulusal güvenlik çerçevesinden asla izin vermeyecektir!. Gara sonrasında, Türkiye’de ki siyaset ve siyasi partilerde, yoldan düşenler olduğu gibi  yerli ve milli formatta değişim de başlayacaktır!. Başkaca bir tercih kalmamıştır!.

ABD Dış İşleri Bakanlığı, Gara şehitleri akabinde yapmış olduğu açıklamada;  Türk sivillerin terör örgütü olarak tanınan PKK tarafından öldürüldüğüne dair haberler doğruysa, bu eylemi mümkün olan en güçlü şekilde kınıyoruz, diyorlarmış!. Ne demek doğruysa! Türk Devletinin resmi kanaldan  yaptığı açıklamalar dikkate alınmayacak da, dört çapulcunun herzelerini mi değerlendireceksiniz?! Siz bilirsiniz! Herkes yola çıktığı dostları ile yolculuğuna devam edecektir!. Her seçiş bir vazgeçiş olduğuna göre!.. Ne için nelerden vazgeçtiğinizi biliyorsanız sorun yok demektir!..

ABD eski Dış İşleri Bakanı Henry Kissinger;  Yeni bir dünyaya doğru giderken artık biz de, diğer ülkeler de gerçekle yüzleşmelidir!. Washington kabul etmeli ki, artık, ABD’nin ekonomik ve teknolojik  tek taraflı üstünlüğünü,  bir daha asla görme ihtimali yoktur!.  O dönem kapanmıştır, diyor!.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli;  Ölürsem şehit, kalırsam gazi, diyen bir milletin mukavemetini kıracak bir kuvvet,  dünya üzerinde henüz tezahür etmemiştir!  Baş verdik, ömür verdik, bu vatana;  Türk dedik!. Bu vatanın her karışını şühedanın dökülen kanlarıyla bereketlendirdik!. Kör bir taassup ile üzerimizde hesap yapanların, eninde sonunda yandıklarını gördük ve  yine göreceğiz,  ifade ve vurgularının mezkur çerçevede, tüm küresel ve emperyalist güçler ve içerideki işbirlikçilerine,  çok manidar mesaj içerdiğini düşünüyorum!.  

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

“GARA ve Perde Arkası!..” üzerine 2 yorum

  1. Sayın Ünver terimler de hata yapmayın esir iki ülke arasında savaşta tutsak alınan askerler içindir ve PKK yı bir devletin ordusu olarak muhatap almaktır terör örgütünün elinde rehine ve canlı kalkan olarak tuttuğu ve şehit ettiği onüç can ı rahmet le anarken hukuki terimleri ulu orta ve sallapati kullanmayalım yerli yerinde kullanmak elzem dır selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.