Bir Devir Kapanır ve YENİ Bir DÖNEM Başlarken!

15 Temmuz hain darbe ve işgal kalkışmasından itibaren devlet yönetim sistematiğine, beş bin yıllık Kadim Türk Devlet Aklı tamamen hakim olduğunu, vurgulamaya çalışıyorum!

Türk Devleti bir çadır devleti ve bir Norveç veya İsveç olmadığına göre!   

Siyaset başka bir şeydir! Seçimle iktidara gelen hükümet başkaca bir şey! Devlet Aklı, Devlet ve Devlet yönetim sistematiği ise bambaşka bir şeydir!

Siyaset ve partiler;  seçimle iktidara gelir, meydanlarda vatandaşa verdiği vaatleri,  devletin imkânları çerçevesinde yerine getirebilir ya da getiremez!

Bir sonraki seçimde, vatandaş tercihini başka bir siyasi parti ve liderden yana kullanabilir! Demokrasi dediğimiz kurum ve olgunun güzelliği de buradan kaynaklanmaktadır!

Para ve kadın, makam ve mevki, güç ve iktidar; mayası ve cibilliyeti bozuk insanı değiştirebilir! Bazıları devlet ile kendini eşdeğer görme hülyalarına kapılabilir!

Devletin en üst düzey memurundan aşağıdakine kadar; makam ve mevki; buraların geçici olduğunu ve babasından miras kalmadığını,  kendisinden önce bu makamlarda kimlerin bulunduğunu, bu makamların vatandaşa sadece hizmet yerleri olduğunu, aklından çıkarmamalıdır!

Haksız ve haram yoldan elde ettiği tüm dünyalıkları, günü geldiğinde almasını da bilir! Haram ile yol alınamaz!

Tüyü bitmemiş yetim malına el uzatan haramzadelerin,  ellerini; devlet günü geldiğinde hem kırar ve hem de kesmesini bilir!

İnsan; et, sinir ve duygudan yaratılmıştır! Eskiler ne güzel ifade buyurmuş! Mağrurlanma padişahım, senden büyük Allah var!  Şahit olduklarımız karşısında, ne padişahı, adamlar başkaca bir şey olmuş!

Siyasi değişim nasıl olacaktır? Ya da değişimin vakti gelmiş midir Vakti gelmeden çiçek açmayacağına göre! Nasıl bir lider ve siyasi kadro devletin başına gelecektir? 

Hangi siyasi parti ve lider,  genel seçimde çoğunluğu göğüsleyebilecektir?

Kabul ve ön kabulleri yıkmak atomu parçalamaktan zordur! Yeni gelen bilgiyi kabul etmek kolay bir mesele değildir!

Devletin sahibi kimdir? Devlet, millet için değil midir? Devlet, birilerinin tapulu malı mıdır? Hükumet nedir? Devlet,  kimdir veya nedir?  Devlet ve hükümet aynı şey midir?

Hem beş bin yıllık bir devlet geleneği ve hem de Kadim Türk Devlet Aklından dem vuracağız! Hem de devletin başına gelmesi muhtemel kişi ve siyasi kadronun torba veya tombaladan çıkması bekleyeceğiz, öyle mi?  Peki, Türk Devleti ebed-müddet-devam ülküsü nasıl işleyecektir?

Yoksa önceki dönemde olduğu gibi küresel güçler destekli ekol temsilcilerinin gelmesini mi bekliyoruz? Türkiye’de küresel ekol temsilciler devri tamamen kapanmıştır!

Büyük ve Güçlü Türkiye hedefleri çerçevesinde mücadele edecek ve çalışacak;  2023 – 2053 ve 2071 vizyonuna katkı verecek; Selçuklu – Horasan geleneğinden gelen,  Kuvay-i Milliye Ruhu ve Kurucu İrade temsilcisi parti ve kadrolar;  genel bir seçimde, siyasi nöbet ve asil millete hizmet yarışının devir ve teslimi akabinde; YENİ BİR DÖNEM başlayacaktır!

Algıları yıkmak ve değiştirmek; atomu parçalamaktan daha zordur! Atom parçalandığı gibi ALGILAR da parçalanacak ve değişecektir!

Yoksa son dönemde tüm yaşadıklarımız öylesine sıradan işler,  olaylar ve olgular mıdır? Olamayacağına göre! Başkaca bir tercih ve başkaca bir ÇIKIŞ yolu kalmamıştır!

ATOM parçalanacak! ALGILAR yıkılacak! Ve DEĞİŞİM mutlaka tereyağından kıl çeker gibi KADİM bir AKIL kontrolünde vuku bulacaktır!

HER ŞEY DEĞİŞİR! Değişmeyen tek şey Değişimin taaa kendisidir! Değişime direnenler kaybeder! Değişime direnenler yok olur!

Değişime direnenler değişimin önünde duramaz! Değişimin önünde duracaklarını zannedenler sadece kendileri ve çevrelerine ZARAR verir!

Her iş vakti saati gelince vuku bulur! Bir iş veya olgunun vakti saati geldiğini bilmeyen cahil ve inatçı tipler;  sadece direnir ve kibirlenir! Direndikçe ve Kibirlendikçe de HATA üstüne HATA yaparlar!

Aziz Devlet ve Asil Millete karşı yapılan HATA ve İHANETİN bedeli ve cezası da ehlince malumdur!

Yayınlayan

ahmetunver

Ahmet Ünver; İletişim Uzmanı; İletişim, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Reklam, Marka, Marka Yönetimi, Marka İletişimi, Kurumsal İtibar, Kurumsal İtibar Yönetimi

“Bir Devir Kapanır ve YENİ Bir DÖNEM Başlarken!” üzerine 2 yorum

  1. Devletin en üst düzey memurundan aşağıdakine kadar; makam ve mevki; buraların geçici olduğunu ve babasından miras kalmadığını, kendisinden önce bu makamlarda kimlerin bulunduğunu, bu makamların vatandaşa sadece hizmet yerleri olduğunu, aklından çıkarmamalıdır!

    Haksız ve haram yoldan elde ettiği tüm dünyalıkları, günü geldiğinde almasını da bilir! Haram ile yol alınamaz!

    Tüyü bitmemiş yetim malına el uzatan haramzadelerin, ellerini; devlet günü geldiğinde hem kırar ve hem de kesmesini bilir!

    1. Hocam;
      Madem ki hayatın her bir anında HESAP ve SUAL vardır! Devlet adına bir makamı işgal edenler ATTIKLARI İMZALARDAN kaynaklı hesap sorulması gerekir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.